Certyfikowane naprawy rowerów elektrycznych

Rowery elektryczne są w dzisiejszych czasach coraz bardziej popularne i dostępne na polskim rynku. Głównym powodem jest coraz bardziej przystępna cena elektrycznego wspo... więcej >
MOSiR Sandomierz

Aktualności

Wydarzenie sezonu

2009-08-18

ustron_male1W miniony weekend 15 sierpnia odbyły się I Mistrzostwa Beskidu Śląskiego MTB Strażaków PSP w Ustroniu podczas imprezy FUJIFILM BIKEMARATON. Podium imprezy zostało opanowane przez braci Świderskich z teamu SKK Race Squad. Wśród strażaków najlepszy okazał się nasz zawodnik Bartek Świderski - Komenda Powiatowa PSP w Stalowej Woli.

Na mecie zyskał przewagę 20 min nad kolejnym zawodnikiem w OPEN na dystansie 48 km. I miejsce to jego wielki sukces w tym sezonie, a zarazem efekt ciężkiej pracy i przygotowań. Na trzecim stopniu podium stanął Jarek Świderski reprezentujący jednocześnie Komendę Miejską PSP w Krakowie.

Trasa maratonu przebiegała szlakami pieszymi po szczytach Beskidu Śląskiego, słynącego z najtrudniejszych tras do jazdy MTB. Zawodnicy pokonali dwukrotnie 9-ciokilometrowy podjazd na Równicę. Różnica wzniesień na dystansie 48 km wyniosła 1580 m.

Kolejnego dnia 16 sierpnia dwuosobowy zespół w składzie Jurek Świderski oraz Wiesław Grdeń rozpoczęli słynny wyścig wieloetapowy TRANSCARPATIA. Najstarsza polska wieloetapówka biegnie przez polskie góry - Karpaty, zaczynając od Beskidu Śląskiego, a kończąc na Bieszczadach. W tym roku podzielona została na 6 etapów:

Etap I Ustroń – Korbielów – 90km
Etap II Korbielów – Raba Wyżna – 76km
Etap III Raba Wyżna – Szczawnica Zdrój - 64km
Etap IV Szczawnica Zdrój - Krynica Zdrój – 65km
Etap V Krynica Zdrój – Krempna – 75km
Etap VI Krempna – Baligród – 85km

Trasa pierwszego etapu przebiega przez Beskid Śląski i Żywiecki. Z Ustronia przez Istebnę dociera do Korbielowa. Drugi etap, przebiegający przez Beskid Średni, zawiera wjazd na najwyższy szczyt na całej trasie TransCarpatii 2009 - Policę (1369 m.n.p.m.). Z Raby Wyżnej do Szczawnicy Zdrój trasa przebiega przez Gorczański Park Narodowy (Turbacz 1311m.n.p.m.) oraz legendarne Pasmo Lubania. Następnie trasa wiedzie ze Szczawnicy Zdrój przez Beskid Sądecki (Popradzki Park Krajobrazowy) do Krynicy Zdrój. Kolejny etap wytyczony jest przez Beskid Niski do serca Magurskiego Parku Narodowego - Krempnej. Ostatni etap z Krempnej do Baligrodu przez Ciśniańsko- Wetliński Park Krajobrazowy prowadzi do Bieszczadzkiego Parku Narodowego gdzie w miejscowości Baligród kończy się rywalizacja. Orientacyjna długość wyścigu wynosi 450 km. Różnica poziomów 12 tyś metrów.
Reprezentacja teamu Race Squad Sandomierz startująca w kategorii MASTERS 100 (suma wieku obu uczestników przekracza 100 lat), po pierwszych trzech etapach prowadzi z przewagą 3 godzin nad rywalami z Niemiec! Po każdym etapie wyścigu Race Squad zdobywa pierwsze miejsca. Ilość uczestników z dnia na dzień maleje, a zmęczenie rośnie.

Trzymamy kciuki za naszych MASTERSÓW!

Sklep i serwis rowerowy:

ul. Kochanowskiego 25
27-600 SANDOMIERZ

tel:
533 100 418

zapraszamy:
pon-pt: 10.00 -17.00
sob:      9.00 - 12.00

email: info@sport-rowery.pl

 http://www.sport-rowery.pl/images/baner%20narty-1.jpg

Skąd dowiedziałeś się o naszym sklepie?
 

Ta strona używa plików Cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w naszej polityce prywatności.

Zgadzam sie na użycie plików Cookies.