Rowery elektryczne są w dzisiejszych czasach coraz bardziej popularne i dostępne na polskim rynku. Głównym powodem jest coraz bardziej przystępna cena elektrycznego wspo... więcej >
MOSiR Sandomierz

Aktualności

W Krośnie na podium

2009-05-27

krosno_maleZawodnicy teamu Race Squad odnieśli kolejny sukces w maratonie rowerowym w Czarnorzekach k/Krosna. Na podium III Górskich Zawodów Rowerowych stanęli: Wiesław Grdeń (1. miejsce) oraz Krzysztof Pawełczak (2. miejsce).4-tą lokatę zajął Jerzy Świderski. Bartosz ukończył wyścig na 13-tym miejscu w kategorii M2.

Zawody z Cyklu Maratonów Rowerowych Cyklokarpaty.pl odbyły się w sobotę 23 maja br. Trasa maratonu przebiegała przez Czarnorzecko-Strzyżowski Park Krajobrazowy w okolicach Krosna. Na starcie stanęło ponad 200 zawodników z całej Polski. Zawody rozegrane zostały na trzech trasach: Mini - 10 km, Mega – 40 km, Giga – 82 km. Reprezentanci teamu w składzie: Jerzy Świderski, Bartosz Świderski, Wiesław Grdeń oraz Krzysztof Pawełczak, jako jedni z nielicznych odważyli się wystartować w najdłuższym dystansie maratonu, liczącym 82km. Ze względu na drastyczne warunki pogodowe: silny wiatr, niska temperatura, opady deszczu i błotniste podłoże, wystartowało jedynie 40-stu zawodników na dystansie Giga. 10-ciu z nich nie ukończyło wyścigu.

W kolejnym dniu Wiesław Grdeń oraz Krzysztof Pawełczak wystartowali w Nowinach pod Kielcami. Zawodnicy zajęli kolejno miejsca: 6 i 10.  Była to druga edycja Świętokrzyskiej Ligi Rowerowej – MTB Cross Maraton. Gościnnie w zawodach wystąpił reprezentant kadry narodowej w kolarstwie górskim, Marek Galiński, podnosząc rangę zawodów. Został on zwycięzcą maratonu, zyskując przewagę 13 minut nad kolejnym rywalem.

Następnym wyzwaniem dla zawodników teamu Race Squad są zawody w Nałęczowie organizowane 31 maja przez Czesława Langa. Podczas imprezy Skandia MTB Maraton odbędą się Mistrzostwa Polski Ochotniczej Straży Pożarnej, w których startować będzie Bartosz Świderski, jako członek OSP Stalowa Wola.