Certyfikowane naprawy rowerów elektrycznych

Rowery elektryczne są w dzisiejszych czasach coraz bardziej popularne i dostępne na polskim rynku. Głównym powodem jest coraz bardziej przystępna cena elektrycznego wspo... więcej >
MOSiR Sandomierz

O Teamie

Przygoda z rowerami rozpoczęła się wiele lat temu. Zaczęło się od zwykłych tras rowerowych pokonywanych na prostych „góralach". W 2002 roku wzięliśmy udział w pierwszym amatorskim maratonie MTB w Ogrodzieńcu. Było to dla nas niesamowite przeżycie ale również ogromny wysiłek, dzięki czemu czuliśmy wielką satysfakcję z ukończenia wyścigu. Atmosfera rywalizacji oraz emocje związane z pokonywaną trasą na długo zostały nam w pamięci. Odkryliśmy fenomen kolarstwa górskiego.

Niezaprzeczalne atuty tej dyscypliny sportu to przede wszystkim: poprawa kondycji, walka ze strachem, pokonywanie własnych słabości, ogromny zastrzyk adrenaliny, emocje, satysfakcja oraz zdrowe współzawodnictwo.

Wymagania wobec sprzętu i nas samych rosły wraz z coraz większym zainteresowaniem maratonami MTB. W 2007 roku utworzyliśmy własny amatorski i rodzinny team o nazwie Race Squad MTB Sandomierz. Od tamtej pory tworzymy własne schematy treningowe, ustalamy diety, zagłębiamy się w techniki jazdy, studiujemy literaturę, testujemy sprzęt, uczymy się zwyciężać, a przede wszystkim konsekwentnie pracujemy nad naszą formą.

Rok 2008 okazał się dla nas przełomowy.

Jerzy Świderski wielokrotne zdobywał podium w Świętokrzyskiej Lidze Rowerowej zakończając cykl I miejscem w klasyfikacji generalnej w kategorii MASTERS. Mieścił się również w czołówce Ogólnopolskich zawodów Bikemaraton na najdłuższych dystansach (około 90km).

Bartosz Świderski swój największy sukces odniósł w Mistrzostwach Straży Pożarnej Bikemaraton w Karpaczu zdobywając w 2008 roku pierwsze miejsce. Udział w ŚLR zakończył się III miejscem w klasyfikacji generalnej w kategorii Orlik.

Anna Świderska wielokrotnie zdobywała podium na największych imprezach rowerowych Bikemaraton, Skandia MTB Maraton i inne.

To tylko niektóre z osiągnięć naszej drużyny.

Jedynym źródłem zaopatrywania się w niezbędny sprzęt były dla nas sklepy rowerowe w Rzeszowie. Z czasem przestało nam to wystarczać. Zdobyte doświadczenie, wiedza na temat sprzętu i serwisu skłoniły nas, do otwarcia własnego sklepu z  profesjonalnym serwisem rowerowym.

Dzięki temu mamy możliwość dzielenia się naszą pasją z innymi, zachęcania do sportu i rekreacji, przekazywania naszego doświadczenia oraz zdobytej wiedzy. Mamy nadzieję że przyczyni się to do utworzenia lokalnej społeczności kolarskiej.

14 września 2008 roku zorganizowaliśmy pierwsze w historii Sandomierza zawody XC pod nazwą „CROSS COUNTRY MTB SANDOMIERZ". Był to impuls do zapoczątkowania organizacyjnej działalności naszego teamu. Przełomem dla naszego zespołu było założenie Stowarzyszenia „Sandomierski Klub Kolarski RACE SQUAD". Jako formalna grupa kolarska stale powiększamy nasz Team o nowych zawodników.

W swoich planach mamy wiele imprez rowerowych, które chcemy organizować w Sandomierzu i w jego okolicach. Staramy się pozyskiwać nowych sponsorów, aby umożliwić jeszcze prężniejszy rozwój sportowej i organizacyjnej działalności Klubu.

Sklep i serwis rowerowy:

ul. Kochanowskiego 25